ورزشكاران پشتوانه ی انقلابند .امام خمینی (ره)

کاراته ایران با 11 پله صعود به مقام پنجم جهان دست یافت

تاریخ:دوشنبه 6 آذر 1391-01:48 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرید حقیقی به مقام پنجم کاتای جهان دست یافت

تاریخ:شنبه 4 آذر 1391-04:44 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سعید احمدی با اخطار داوران نایب قهرمان جهان شد

تاریخ:شنبه 4 آذر 1391-04:42 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امیر مهدی زاده مرد طلایی کاراته جهان شد

تاریخ:شنبه 4 آذر 1391-04:40 ب.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تیم کومیته ایران برای نشان برنز جهان به میدان می رود

تاریخ:شنبه 4 آذر 1391-12:38 ق.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هلند حریف تیم ایران در دیدار رده بندی کومیته تیمی شد

تاریخ:شنبه 4 آذر 1391-12:37 ق.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فدراسیون جهانی با حضور بانوان کاراته با حفظ حجاب در مسابقات جهانی موافقت کرد

تاریخ:جمعه 3 آذر 1391-01:19 ق.ظ

سرانجام پی گیری ها و رایزنی ها نتیجه داد؛
سرانجام فدراسیون جهانی کاراته با حضور بانوان کشورهای اسلامی با حفظ حجاب در مسابقات قهرمانی جهان موافقت کرد.

محمد صادق فرجی، رئیس فدراسیون کاراته در همین ارتباط به سایت فدراسیون کاراته گفت: در جلسه ای که در همین خصوص برگزار شد سرانجام پی گیری های به عمل آمده موجب شد تا موافقت مسئولین فدراسیون جهانی با حضور بانوان محجبه اسلامی در رقابتهای جهانی جلب شود.

وی افزود: المپیوس، دبیرکل فدراسیون جهانی اعلام کرد طی یک ماه آینده با ارسال نامه ای به تمام فدراسیون ها این موضوع اعلام خواهد شد تا از سال 2013 بانوان اسلامی نیز بتوانند در رقابتهای جهانی شرکت کنند.

فرجی گفت: در یک سال گذشته و در جریان رقابتهای جام باشگاههای جهان با صحبت هایی که با رئیس و دبیر کل فدراسیون جهانی انجام شد و نیز پی گیری های کمیته ملی المپیک کشورمان و مکاتبات وزارت ورزش و جوانان موفق به دریافت مجوز حضور بانوان در مسابقات جهانی شدیم.

وی ادامه داد: مطمئناً همان نگاهی که در بخش آقایان داریم برای بانوان نیز تمام امکانات را فراهم می کنیم تا بتوانند در مسابقات قهرمانی جهان برای ورزش ایران اسلامی افتخار آفرینی کنند.

رییس فدراسیون کاراته در خاتمه گفت: امیدوارم با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که بانوان ما دارند با این موفقیت که به دست آمده تمرینات را با جدیت بیشتری برای حضور در مسابقات جهانی ادامه دهند و شاهد باشیم که بانوان ما هم در کنار مردان افتخار آفرینی می‌کنند. جا دارد این موفقیت را به جامعه ورزش تبریک بگویم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پس از سعید احمدی امیر مهدی زاده هم به فینال مسابقات جهانی راه یافت

تاریخ:جمعه 3 آذر 1391-01:16 ق.ظ

یک روز پرشکوه برای کاراته ایران؛
امروز پس از اینکه فدراسیون جهانی با حضور بانوان کاراته کای کشورمان با حفظ حجاب اسلامی در رقابتهای جهانی موافقت کرد و سعید احمدی به فینال وزن منهای 67 کیلو گرم رقابتهای جهانی راه یافت، نوبت به امیر مهدی زاده رسید تا موفقیت های کاراته ایران را تکمیل کند و با پیروزی مقابل حریفان خود به عنوان دومین فینالیست راهی مبارزه نهایی وزن منهای 60 کیلو گرم شود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در دومین روز از بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان که با حضور ورزشکاران 113 در پاریس فرانسه امیر مهدی زاده، کاراته کای شایسته کشورمان پس از پیروزی بر مخسیوف ازبکستانی با نتیجه 3 بر یک در گام دوم نماینده مالزی را 3 بر صفر برد تا مقابل رندون قهرمان پان امریکن از کلمبیا قرار بگیرد. در این مبارزه مهدی زاده موفق شد 2 بر صفر به برتری دست یابد. مهدی زاده در مبارزه چهارم مقابل کایا از ترکیه قرار گرفت و 7 بر 3 پیروز شد. کایا پیش از مبارزه با مهدی زاده، میشل جولیانی ایتالیایی نایب قهرمان جهان و دارنده طلای اروپا را شکست داده بود.

این کاراته کای 23 ساله قمی در آخرین مبارزه برای رسیدن به فینال موفق شد آنتیک از صربستان را شکست دهد و راهی پیکار نهایی وزن منهای 60 کیلو گرم مسابقات جهانی شود.


تمامی مسابقات رده بندی و فینال کاتا و کومیته انفرادی روز شنبه 4 آذر برگزار می شود.

تاریخ  ارسال:پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:22
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در نخستین روز مسابقات کاراته قهرمانی جهان چه گذشت؟

تاریخ:پنجشنبه 2 آذر 1391-10:59 ق.ظ

فرانسه بیشترین فینالیست را داشت، آقائف رکورد زد

نخستین روز بیست و یکمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان روز چهارشنبه ( اول آذر) در شرایطی پشت سرگذاشته شد که رافائل آقائف با رسیدن به فینال وزن خود صاحب رکورد تازه ای شد، ضمن اینکه فرانسه، میزبان رقابتها با 4 نماینده بیشترین فینالیست را داشت.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، فرانسوی ها که در جهانی 2010 صربستان با یک طلا 3 نقره و یک برنز به مقام پنجم بسنده کرده بودند، در نخستین روز این دوره از مسابقات به اندازه دوره قبلی فینالیست داشتند تا از همان ابتدا خود را به عنوان بخت اول قهرمانی معرفی کنند.در روز نخست، فرانسه دو نماینده خود در کاتای انفرادی بانوان و آقایان را در فینال دید، ضمن اینکه در بخش کومیته انفرادی نیز میزبان رقابتها از 5 وزن در دو رده بانوان و آقایان دو فینالیست دارد.

ایتالیا، ژاپن، ترکیه و آذربایجان هر کدام دو سهمیه و ونزوئلا با یک نماینده سایر فینالیست های نخستین روز مسابقات قهرمانی جهان 2012 هستند.

براساس این گزارش، در کاتای انفرادی اسکوردو از فرانسه و ریوکو اوسامی از ژاپن به بازی نهایی رسیدند. اسکوردو همان کاتارویی است که در مسابقات کاراته وان اندونزی( تیرماه) مهسا افسانه، ملی پوش کشورمان با 5 پرچم او را شکست داد و باعث حذف او شد.

در کاتای انفرادی مردان همانطور که پیشتر نیز عنوان شد، وو داک از فرانسه و آنتونیو دیاز از ونزوئلا راهی دیدار پایانی شدند. در این بخش فرید حقیقی، نماینده شایسته کشورمان با یک 4 برد و یک شکست برابر دیاز، به دیدار رده بندی راه یافت تا برای کسب نشان برنز روز شنبه به مصاف ریو کی یونا از زاپن برود. در کاتای انفرادی، شکست بحث برانگیز لوکا والدسی، رکورددار مدال کاتای جهان از ایتالیا برابر داک فرانسوی موضوع حایز اهمیت مسابقات کاتا در جام بیست و یکم بود.

اما در مبارزات انفرادی آقایان و در وزن منهای 75 کیلو گرم، رافائل آقائف از آذربایجان برای چهارمین متوالی خود را به فینال رساند تا از این حیث هم رکورد تازه ای را به نام خود ثبت کند. رافائل که در تمامی سه فینال جهانی برنده از تاتامی خارج شده، همانند دو سال پیش لوئیجی بوسا از ایتالیا را پیش رو دارد. در این وزن بهمن عسگری، نماینده جوان کاراته کشورمان با سه برد و یک باخت از رسیدن به مدال بازماند.

در وزن منهای 84 کیلو گرم کنجی گرایلون از فرانسه و ریو آراگی از ژاپن راهی دیدار نهایی شدند.در این وزن علی فداکار نماینده کشورمان بود که با سه پیروزی و یک باخت پرونده اش بسته شد. شکست و حذف بتیویچ، قهرمان سال 2010 جهان از صربستان توسط علی فداکار از نکات ویژه در این وزن بود.

در وزن به اضافه 84 کیلو گرم و پس از شکست نامدارانی چو جاناتن هورنه آلمانی، مانیسکالکو ایتالیایی،اومیسویچ صرب و...این شاهین آتایف آذربایجانی و انس ارکان از ترکیه بودند که خود را به مبارزه پایانی رساندند. ذبیح الله پورشیب، نماینده کاراته کشورمان با چهار برد و یک باخت برابر ارکان از ترکیه، باید برای کسب مدال برنز بجنگد.

در دو وزن سنگین کومیته بانوان و در منهای 68 سومیا از ژاپن و بوروکو از ترکیه به فینال راه پیدا کردند. در وزن به اضافه 68 نیز ایت ابراهیم از فرانسه و ریتکی از ایتالیا فینالیست شدند.

تمامی مسابقات رده بندی و فینال کاتا و کومیته انفرادی روز شنبه 4 آذر برگزار می شود.

در ادامه بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان، امروز کاراته کاهای اوزان منهای 60 و 67 کیلو گرم و کاتای تیمی به روی تاتامی می روند و فردا نیز مبارزات کومیته تیمی پی گیری خواهد شد. این رقابتها تا روز یکشنبه 5 آذر ماه ادامه خواهد داشتداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رییس فدراسیون کاراته فرانسه: جای خالی کاراته دربازیهای المپیک احساس می شود

تاریخ:پنجشنبه 2 آذر 1391-10:56 ق.ظ

 

 

رییس فدراسیون کاراته فرانسه که کشورش میزبانی بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان را برعهده دارد، گفت: با توجه به پیشرفت و توسعه های صورت گرفته در کاراته طی سالیان اخیر، این رشته رزمی هم اینک از آمادگی و زمینه لازم برای پیوستن به بازیهای المپیک برخورداراست.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته و به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرانسی دیدیه عصر چهارشنبه درحاشیه بیست و یکمین دوره از مسابقات جهانی کاراته درپاریس طی کنفرانس خبری با رسانه های حاضر گفت: هم اکنون جای خالی این رشته ورزشی در بازیهای المپیک محسوس بوده و ضروری است که اقدامی دراین زمینه از سوی دست اندرکاران صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ظرف 40 سال اخیر برظرفیت و شمارعلاقه مندان به این رشته ورزشی و همچنین تماشاگران آن درسطح کشورهای جهان افزوده شده است، اضافه کرد: در جریان اولین مسابقات جهانی سال 1972 میلادی ، چهارهزار نفر از نزدیک مسابقات را تماشا می کردند درحالی که امروزه پس از گذشت 40 سال از آن زمان ، تمامی صندلی های سالن برگزاری مسابقات اشغال شده و 15 هزارنفر با حضور درمحل از نزدیک رقابت ها را دنبال می کنند.

رییس فدراسیون کاراته فرانسه همچنین با بیان اینکه در مسابقات کاراته بزرگسالان 2012 میلادی فرانسه تعداد 113 کشور حضور دارند، افزود: بیش از یکهزار ورزشکار از سطح پنج قاره جهان در این دوره از مسابقات با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی ورزش کاراته را از نظر کمی و کیفی در سطح کشورهای جهان رو به توسعه دانست و خاطرنشان ساخت: برگزاری مسابقات جهانی فرصتی فراهم می کند تا ورزشکاران کشورهای جهان با حضور درآن تصویری به علاقه مندان عرضه کرده و درعین حال هم میزان توانمندی و مهارت خود را در این رشته ورزشی به نمایش بگذارند.

مسابقات کاراته بزرگسالان جهان از روز چهارشنبه به مدت پنج روز در پاریس ادامه خواهد داشت
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic